Зустріч з Краснокутською селищною радою

Напередодні відзначення Всесвітнього дня екологічної освіти Олександр МОТЛЯХ, в.о.директора НПП «Слобожанський» та Наталія КАПЛОУХ, начальник відділу еколого-освітньої роботи та рекреації, зустрілися з Іриною КАРАБУТ, Краснокутським селищним головою, Яном ЖУЧЕНКО, начальником відділу стратегічного розвитку та муніципальних ініціатив, та Іриною БОРЯК, начальником відділу земельних відносин апарату Краснокутської селищної ради.

Під час робочої зустрічі було обговорено 3 нагальних питання: розширення меж НПП «Слобожанський», розвиток рекреаційно-туристичної інфраструктури та співпраця в еколого-освітній роботі на території Краснокутської громади.
З метою відновлення корінних деревостанів, призупинення розорювання заплави річок та антропогенної трансформації русла річки, збереження рідкісних видів рослин та тварин, а також цілісного масиву нагірної кленово-липової діброви та розвитку туристичного потенціалу території Краснокутської громади Олександр МОТЛЯХ озвучив перелік об’єктів ПЗФ загальнодержавного та місцевого значення, які мають особливу цінність. Також було наголошено на доцільності об’єднання цих об’єктів в єдину мережу об’єктів природно-заповідного фонду України.
Питання екологічної освіти та формування екологічної свідомості в учнівської та студентської молоді, місцевого населення, ВПО та представників влади надзвичайно популярне зараз в Україні. Тож Наталія Каплоух виступила з пропозицією облаштування на території громади сучасного візит-центру. Саме в ньому буде вирішуватися цілий спектр завдань: це і здійснення ефективної екологічної просвіти, і збільшення туристичних потоків на Краснокутщину, і місце зустрічей та спілкування, проведення дозвілля тощо.
Не менш важливим завданням для установ ПЗФ України є забезпечення доступності до об’єктів туристичної інфраструктури людьми, незалежно від їх фізичних можливостей. Тому, щоб допомогти родинам, які виховують дітей з обмеженими можливостями, соціально адаптувати їх, ознайомити з навколишнім світом та його окремими елементами, разом проводити відпочинок на свіжому повітрі, організовувати інтерактивні ігри та розвиваючі заняття, було запропоновано спільними зусиллями створити дитячий ігровий комплекс для дітей з обмеженими можливостями.
Викладенений матеріал зацікавив представників місцевої влади. Тож сподіваємося, що вже сьогодні ми отримали велику підтримку у вирішенні вищезазначених питань.
Щиро дякуємо Ірині Олександрівні за теплу зустріч та сподіваємося на плідну співпрацю.