Зустріч для обміну досвідом між заповідником та національним парком

Наприкінці 2019 року начальник науково-дослідного відділу НПП “Слобожанський”, Брусенцова Н.О., відвідала з робочим візитом Національний природний парк “Тузлівські лимани”. Зустріч була проведена з метою налагодження співпраці між двома заповідними установами, обміну досвідом по організації та проведенню науково-дослідних робіт.

НПП “Слобожанський” та НПП “Тузлівські лимани” були створені майже одночасно. Відповідно і завдання та проблеми, які виникають під час роботи у молодих установ, мають багато спільного. Брусенцова Н.О. поспілкувалась із директором Парку Іриною Михайлівною Вихристюк, начальником науково-дослідного відділу Русєвим Іваном Трифоновичем, співробітниками науково-дослідного відділу та природоохоронних науково-дослідних відділень. Спільно були проведені експедиційні виїзди у різні куточки парку — оглянуті прибережна зона лиманів, ділянки лісу, які увійшли у НПП “Тузлівські лимани”, побували на кордонах Тузлівська Амазонія та у селі Тузли.

НПП “Тузлівські лимани” — це місце де багато птахів зупиняються під час перельотів або залишаються на зимівлю. Під час виїздів на лиманах можна було спостерігати лебедів, гусей, куликів, качок та інших пернатих. Птахам у Парку приділяється велика увага і проводяться заходи по їх збереженню – встановлюються платформи та створюються штучні острови для гніздування. Не обійшли увагою і ссавців – були перевірені та описані нори лисиць та борсуків, які відомі співробітникам НПП “Тузлівські лимани”.Серед видів тварин, які занесені до Червоної книги України, вдалось побачити орлана-білохвоста, кульона великого та кота лісового.

Зустрічі для обміну досвідом між заповідниками та національними парками мають велике значення для розвитку установ. Це і обмін напрацюваннями, підходами по взаємодії як з органами влади, так і місцевими жителями, методиками досліджень, успішними практиками екотуризму та багато іншого. Тож давайте і надалі спілкуватись, колеги, та підтримувати один одного у природоохоронній діяльності!

Фото: Брусенцова Н., Гайдаш О., Лупашко Р., Чередюк Є.