2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь (World Wetlands Day)

 
Саме в цей день, у 1971 році, в іранському місті Рамсар була заснована Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів. Рамсарська конвенція закликає звернути увагу на зростаючу водну кризу по всьому світі та одну з її причин – руйнування водно-болотних екосистем.
 
Вперше свято було відзначено у 1997 році. З того часу до Всесвітнього дня водно-болотних угідь організовується низка інформаційних кампаній та природоохоронних акцій по всьому світу.
 
Запропоноване гасло Дня ВБУ у 2021 році: «Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні!».
 
Цьогорічна тема привертає увагу до питань пов’язаних з використанням прісної води, а також ролі водно-болотних угідь у накопичені, очищенні та постачанні прісної води для потреб людства і природних процесів.
 
Водно-болотні угіддя життєво необхідні для води:
– вони поглинають та зберігають дощову воду і поповнюють підземні водоносні горизонти;
– регулюють кількість і постачання води, подаючи воду в потрібний час у потрібне місце в необхідній кількості;
– покращують якість води шляхом усунення й абсорбції забруднюючих речовин.
 
Водно-болотні угіддя є невід’ємною та надважливою частиною нашого довкілля! Національний природний парк «Слобожанський» охороняє особливі та унікальні водно-болотні угіддя поліського типу на території Краснокутщини.
 
З нагоди цього дня парк підготував низку заходів, анонси яких можна знайти на порталі Всесвітнього дня водно-болотних угідь:
 
Дізнайтеся більше про свято та тематику Всесвітнього дня водно-болотних угідь у 2021 році за посиланням: