Виявлення правопорушення природоохоронного законодавства

Охорона є одним з найважливіших напрямків діяльності НПП «Слобожанський», що забезпечує збереження цінностей територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Охорона території Парку покладена на службу державної охорони природно-заповідного фонду України. Тож основним завданням служби державної охорони являється забезпечення додержання режиму охорони території та об’єктів природно-заповідного фонду України, попередження та припинення порушень природоохоронного законодавства.
Так, 13 лютого 2023 року під час проведення рейду працівниками служби державної охорони НПП «Слобожанський» був затриманий громадянин, який здійснив самовільний поруб сиро ростучого дерева діаметром у корі біля шийки кореня 40 см на території Парку, поблизу с. Сорокове Богодухівського району Харківської області. На місце вчинення правопорушення були викликані працівники поліції СПД № 2 Богодухівського РВП ГУНП України в Харківській області. Матеріалипо даному факту були передані до правоохоронних органів.
Шановні громадяни!!!
Адміністрація НПП «Слобожанський» вкотре звертає Вашу увагу, що згідно Закону України «Про природно-заповідний фонд України» на землях та об’єктах природно-заповідного фонду забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних комплексів та об’єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням.
За порушення законодавства України про природно-заповідний фонд тягне за собою дисциплінарну, адміністративнц, цивільну або кримінальну відповідальність.