Встановлення облікових транссект з допомогою волонтерів

30 червня – 2 липня 2017 року співробітниками НПП “Слобожанський” та волонтерами були облаштовані облікові трансекти з метою вивчення дрібних тварин. Через надзвичайну спеку довелося вести сутінковий спосіб життя – працювати рано вранці та ввечері. Але запланований об’єм робіт було виконано! Трансекти закладені у трьох різніх біотопах для оцінки відмінності видового складу досліджуваних об’єктів. Окрім того, встигли провести обліки мишоподібних за допомогою пасток-живоловок. У ці дні були відловлені руді нориці, лісові миші (на території парку зустрічаються три види), представники сірих нориць, бурозубки, гостроморді жаби та сіра ропуха. Усих тварин оглянули та одразу випустили.

Дрібні тварини (миші, нориці, землерийки, жаби та інші) – важливий елемент екосистем, оскільки, з однієї сторони, вони харчуються насінням кущів та дерев і можуть впливати на стан лісовідновлення, комахами та іншими безхребетними та впливають на їх чисельність, а з іншої сторони – самі є кормом для цілої низки більших тварин від ласки до сови. Тому їх моніторинг дає ключ до розгадки багатьох лісових таємниць.

Спека та інші різні причини стали на заваді частині волонтерів, які збиралися взяти участь в облаштуванні трансект. Тому особливу подяку за допомогу співробітники парку висловлюють Вікторії Шебановій! У нас вийшла чудова команда! Бажаємо тобі подальших цікавих подорожей та заходів.

Фото за темою: