Всеукраїнська науково-практична конференція «Бобер європейський (Сastor fiber) на заповідних територіях: моніторинг, особливості екології та охорона»

До International Beaver Day (07.04.2023 р.) національний природний парк «Слобожанський» спільно з ГО «Природоохоронні геоінформаційні системи України» провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Бобер європейський (Сastor fiber) на заповідних територіях: моніторинг, особливості екології та охорона» та об’єднали з усієї України науковців, однодумців, природолюбів та поціновувачів найбільшого гризуна – бобра європейського.
Під час наукових доповідей було піднято безліч питань, а саме:
🦫особливості існування популяції бобра в Україні;
🦫особливості існування популяції бобра в зоні ЧАЕС;
🦫вплив популяції бобра на рослинні угрупування;
🦫значення популяції бобра для амфібій та черепах;
🦫сучасні технології в моніторингу;
🦫конфлікти бобер-людина;
🦫волонтер як складова обліків популяції бобра європейського;
🦫бобер, як екотуристична та еколого-освітня атракція.
До конференції долучилися науковці з НПП "Гомільшанські ліси", НПП "Дворічанський", НПП "Пирятинський", НПП "Нобельський", НПП "Дністровський каньон", НПП "Кремінські ліси", НПП "Тузлівські лимани", НПП "Нижньосульський", Чорнобильський РЕБЗ, науковці ХНУ ім. В.Н. Каразіна, студенти, тощо.
У рамках конференції відбувся і круглий стіл в якому обговорили еколого-освітні та туристичні аспекти поширення інформації про роль бобрів у природних екосистемах.
Всіх зі святом! Всім добра від бобра! 🦫