Візит Міністра захисту довкілля та природних ресурсів до Краснокутщини

18 січня 2023 року відбувся робочий візит Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця. В заході взяли участь радник Міністра Тетяна Тимочко, директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуард Арустамян, заступник голови Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов, голова Богодухівської районної державної адміністрації Анатолій Рисцов, Краснокутський селищний голова Ірина Карабут, в.о. директора Національного природного парку «Слобожанський» Олександр Мотлях, народні депутати та інші запрошені.
Враховую те, що сьогодні в Україні йде війна, під час робочої наради відбулося вшанування пам’яті загиблих захисників України та мирних жителів хвилиною мовчання.

Під час доповіді Олександра Мотляха, делегація ознайомилася з основними напрямками роботи Парку, особливо в період дії воєнного стану в Україні, та перспективами розвитку на майбутнє.

Руслан Стрілець зазначив, що НПП «Слобожанський» має великий потенціал: «На такій території можна зробити впевнені кроки, певні результати, якими ми будемо з вами пишатися!». Також Міністр наголосив, що Парк має гарні напрацювання, але потрібно поставити більш амбітні показники на 2023 рік, ніж ті, які сьогодні вже поставлені, з урахуванням об’єктивних можливостей на даній території.

Ірина Карабут доповнила, що дійсно Краснокутщина славиться туристичними об’єктами, має власні «родзинки» та туристичні «магніти». Одним з таких об’єктів є НПП «Слобожанський» - це справжня окраса Краснокутщини. Тому вже сьогодні розроблена Стратегія сталого розвитку Краснокутської селищної територіальної громади до 2030 року. Також очільниця висловила щиру подяку керівництву Парку та працівникам установи, які, не зважаючи на те, що йде війна, підтримують місцеву громаду, допомагаючи в розселенні ВПО на своїй території, забезпечуючи місцевих жителів, ВПО та військових продуктами харчування та медикаментами, і, найголовніше – зберігають та охороняють цінні природні комплекси Краснокутщини.

Під час наради Тетяна Тимочко від імені ГО "Всеукраїнська екологічна ліга" подарувала Парку Екологічну енциклопецію в трьох томах.
Та все ж головною подією стала церемонія вручення відзнак працівникам парку. Так, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та медаллю нагороджено провідного фахівця з екологічної освіти Анну Колонтаєвську, Подякою Прем’єр-Міністра України відзначено начальника служби державної охорони природно-заповідного фонду України Сергія Однороба та начальника науково-дослідного відділу Аллу Шумілову, Подякою Міністра нагороджено начальника відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Наталію Каплоух та майстра з охорони природи Пархомівського природоохоронного науково-дослідного відділення Олександра Петренка.
Керівництво Парку обговорило з колегами з Міністерства подальшу співпрацю, стратегію розвитку території й можливості одержання фінансової підтримки, як від Міністерства, так і від міжнародних партнерів, народних депутатів та місцевої громади.
Підсумовуючи зустріч, Руслан Стрілець зазначив: «На щастя, ми тут з вами сьогодні не говоримо про збитки екосистемам на вашій території. Тому, сподіваюся, що найближчим часом ви покажете ефективну роботу щодо впровадження конкретної програми розвитку туризму, конкретних кроків та дій».
Адміністрація Парку щиро дякує Міністру та його делегації, голові Краснокутської селищної ради, заступнику голови Харківської ОВА, голові Богодухівської РДА та народним депутатам за продуктивнее спілкування та налагодження ефективного менеджменту в управлінні паркам.