Відбувся облік хижих птахів

8-9 квітня 2017 року в НПП “Слобожанский” відбувся волонтерський виїзд, який був організований та проведений спільно з WWF в Україні. Разом зі співробітниками наукового відділу волонтери проживали у наметах біля ставка “Лугового” на території облаштованого рекреаційного пункту у нагірній діброві.

Метою виїзду було картування гнізд хижих птахів, які потім будуть перевірені влітку для визначення хазяїв. Усі учасники відповідально поставились до завдання та відшукали біля 10 нових великих гнізд. Нажаль, не всі вони були у гарному стані, але можливо власники домівок ще спробують їх відремонтувати.

Під час маршрутних виходів волонтерам вдалося зустріти диких кіз, вальдшнепа, маленьких болотяних черепах, сірих чапель. Ліс був наповнений пташиним співом та ароматом квітів. Різнокольоровий килим первоцвітів ще довго мерехтів перед очима коли вкладались спати. Важливими знахідками були місця зростання тюльпана дібровного, який занесений до Червоної книги України. Але він ще тільки випускав бутони. Окрім того, пошуки гнізд виявились плідними і на пошуки весняних грибів! Учасникам заходу вдалося закартувати місця зростання саркосцифи австрійської та урнулі, на що вже не сподівались співробітники парку.

Велика вдячність усим, хто приїхав допомагати у наукових дослідженнях! Сподіваємось, що у вас залишились яскраві та теплі враження від Слобожанського парку.