Відбулися обліки бобрів

20-25 листопада 2018 року в НПП “Слобожанський” відбулися щорічні обліки бобра європейського.

Співробітники Парку разом з волонтерами, які цього року приїхали для участі у заході із Харківської, Київської та Полтавської областей, впродовж тиждня виміряли погризені бобрами дерева навколо водойм. За методикою для визначення чисельності бобрів це необхідно робити саме наприкінці осені, коли бобри вже майже закінчили заготівлю гілочок на зиму.

Зима 2018-2019 років буде важкою для бобрів НПП “Слобожанський”. Лісові болота та озера повністю пересохли, трохи води залишилось в каналах, які на момент обліків вже позамерзали. Усі зимові запаси бобрів, які виявили учасники обліків, просто складені на землі біля хаток. Відсутність води робить бобрів вразливими перед хижаками та зимовою непогодою. Але облік показав, що кількість зимувальних ділянок тварин, яких нарахували більше 30 на лісових болотах та озерах, не зменшилась у порівнянні з 2017. На відміну від 2015, коли кількість зимувальних ділянок впала до 20. Чи вдало перезимують бобри на цей раз? Це покажуть тільки наступні обліки.

Під час обліків бобрів учасники заходу також побачили рідкісних представників флори Парку – плаун річний, зеленицю сплюснуту, пухівку. Серед представників тваринного світу бачили зайця, місця відпочинку сарн та пориви кабанів, вперше для парку зафіксували зустріч горіхівки. Ввечері традиційно спілкувались про бобрів, слухали доповіді та переглядали фільми.

Співробітники парку щиро вдячні волонтерам, які взяли участь в обліках бобрів цього року! 

фото: Русанова А., Скрильник Ю., Копілець Є., Койчуренко А., Брусенцова Н.