УВАГА!!! РОЗПОЧАВСЯ ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД

Національний природний парк «Слобожанський» представлений різноманітними ландшафтами. Та значна частина території Паркку складається з лісових хвойних масивів.
Щороку з настанням сухої і вітряної погоди розпочинається пожежонебезпечний період, – існує підвищений ризик до виникнення пожеж в екосистемах, зокрема і лісових масивах.
Як правило пожежі в екосистемах виникають через порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки, всупереч забороні, при випалювання сухої трави на сільгоспугіддях, пустирях, вздовж доріг та на присадибних ділянках, при цьому збільшується ймовірність поширення вогню на лісові ділянки. Вітром вогонь розповсюджується за лічені секунди, і може завдати непоправної шкоди екосистемі. Вогонь – це найбільший ворог для лісу, адже у вогні гине все живе.
Служба державної охорони природно-заповідного фонду відповідно до покладених на неї завдань здійснює комплекс заходів щодо запобігання виникненню, поширенню пожеж, надзвичайних ситуацій та їх ліквідації.
З метою проведення протипожежної пропаганди, щодо недопущення фактів виникнення лісових пожеж на території парку, було проведено профілактичний рейд за участю працівниками СДО НПП «Слобожанський» та інспекторами Богодухівського РУ ГУ ДСНС України у Харківській області. Проведення спільних таких рейдів триватиме і надалі та здійснюватиметься, в першу чергу, на ділянках особливо цінних лісових масивів, які межують з населеними пунктами та автодорогами.
НПП «Слобожанський» нагадує, що дотримання простих правил пожежної безпеки в лісі попереджає безповоротні наслідки, які можуть стати фатальними для природи та людини.