Участь співробітника Парку у щорічній міжнародній зустрічі Мережі по лісовим інвазійним видам в Європі та Центральній Азії (Annual meeting of the Forest Invasive Species Network for Europe and Central Asia (REUFIS)

16–18 жовтня 2018 р. науковий співробітник НПП “Слобожанський”, Скрильник Ю.Є., взяв участь у щорічній міжнародній зустрічі Мережі по лісовим інвазійним видам в Європі та Центральній Азії (Annual meeting of the Forest Invasive Species Network for Europe and Central Asia (REUFIS), яка відбулась у Ждановичах (Мінський район, Республіка Білорусь).

Засідання проводилося на базі Республіканського центра підвищення кваліфікації керівних працівників та спеціалістів лісового господарства Республіки Білорусь. Також відвідали установу із захисту і моніторингу лісу «Беллесозащита» та заслухали основні напрямки діяльності. Країнами-членами на останній нараді REUFIS до Виконавчого комітету було запропоновано додати представника з України (Скрильника Юрія) для роботи та для зворотного зв’язку з країнами Східної Європи та Середньої Азії.

Темою першого дня роботи мережі була “Інвазивні патогени в регіоні REUFIS і ролі розплідникі”. Далі пройшов тренінг на тему “Європейські лісові патогени”. Другий день роботи мереж стосувався проблем, що виникають в REUFIS мережі. Були озвучені субрегіональні події у Східній Європі, Південно-Східній Європі, Кавказькому регіоні, ЄС та у Північній Європі. В останній день зустрічі відвідали насадження Смолевічського лісгоспу Волмянського лісництва. Під час екскурсії учасники заходу відвідали осередок короїда-типографа в ялинових насадженнях, осередк верхівкового короїда у сосновому насаджені,місце буревію 2016 року.

Буревій 2016 року став причиною наймасштабніших руйнувань в історії лісового господарства Республіки Білорусь: загинули дерева на площі 12,64 тис. га. 83,4% загиблих лісових насаджень припадає на ліси Мінської області.

Участь у щорічній міжнародній зустрічі Мережі по лісовим інвазійним видам в Європі та Центральній Азії виявилася дуже корисною, оскільки була надана актуальна інформація щодо інвазивних видів у Європі та Середньої Азії, також дала змогу налагодити контакти з фахівцями, та ознайомитися з проблемами захисту лісу Республіки Білорусь та методами їх вирішення.