Участь начальника відділу науки парку у конференції «Про науково-технічні підходи до запровадження та обслуговування функціонування геоінформаційної системи територій та об’єктів природно-заповідного фонду України»

9 вересня 2018 року начальник відділу науки НПП “Слобожанський”, Брусенцова Н.О., взяла участь у конференції «Про науково-технічні підходи до запровадження та обслуговування функціонування геоінформаційної системи територій та об’єктів природно-заповідного фонду України», яка відбулась у м. Києві в Орхуському інформаційно-просвітницькому центрі.

Під час конференції обговорювались стан та основні проблеми ведення Державного кадастру природно-заповідного фонду України, методичні підходи до відновлення меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду на картографічній основі, створення бази геопросторових даних територій та об’єктів ПЗФ та відображення їх на геопорталі Міністерства екології та природних ресурсів України, інтеграцію бази геоданих з публічною картою Держгеокадастру.

Під час конференції Брусенцова Н.О. зробила доповідь «Досвід прийняття управлінських рішень щодо охорони та раціонального використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду України на основі створення геоінформаційної системи бази геопросторових даних на прикладі НПП «Слобожанський»». Досвід НПП “Слобожанський” та плідну співпрацю із національними парками Харківської області у сфері використання геоінформаційних систем підкреслили також представники ESRI Ukraine, які були присутні на конференції.

Після заходу залишилось ще багато питань щодо реалізації проекту із створення актуальних меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду України та надання юридичної сили результатам роботи. Надзвичайно цінними з цього приводу були зауваження представників Держгеокадастру України.
Також нагадуємо, що вже існує сервіс, який дозволяє працювати з оцифрованими межами територій ПЗФ (pzf.gis.kh.ua/pzf-osm/). ВІн постійно доповнюється та оновлюється, розроблений та підтримується спільнотою “SCGIS Ukraine” та волонтерами.