Цифрове прибирання

У цифровому світі, подібно до навколишнього середовища, є величезна кількість сміття. Непотрібні електронні листи, файли, програми, копії фотографій та відео – все це цифрові відходи.
Видалення зайвої інформації з гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів, дозволяє розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії. Це прибирання зменшує кількість викидів CO2 в атмосферу та продовжує життя власних гаджетів.
В рамках проведення Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» до цієї ініціативи долучилися і працівники національного природного парку «Слобожанський», які впродовж місяця здійснювали щоденне цифрове прибирання на власних гаджетах. Так, природоохоронці очистили від старих повідомлень, спамів-листів та реклами свої електронні скриньки та відписалися від непотрібної розсилки файлів. Не менш важливим кроком в цифровому прибиранні стало і очищення власних телефонів від непотрібних програм, додатків, зайвих файлів, зображень та фотографій. В середньому працівниками видалялося близько 85 Гб непотрібної інформації щодня, а протягом місяця 2550 Гб!!! Таким чином, було заощаджено 1275 кВт-год енергії на рік та близько 640 кг СО2 викидів в атмосферу.
Ми традиційно закликаємо екологічно-відповідальних людей долучатись до цифрового прибирання – звільнити наше цифрове життя від непотребу та видалити всю зайву інформацію з пристроїв. Пам’ятайте, що екосвідомість має стати частиною повсякденного життя, а цифрове прибирання необхідно проводити настільки регулярно, як і звичайне. Навіть маленькі систематичні кроки спроможні привести до великої мети – збереження нашої планети.