СВІТ ПЕРВОЦВІТІВ ПІД МІКРОСКОПОМ

Перед вами підбірка фотографій первоцвітів разом із зображеннями їхнього пилку, зняті за допомогою мікроскопа. Деякий пилок може виглядати синім, хоча квітка жовта - це досягається завдяки забарвленню у відповідний колір, який використовують для кращої видимості поверхні об’єкта.
Вітеринка жовтецева (Anemone ranunculoides) — поширена ранньовесняна багаторічна рослина, в парку зустрічається переважно в дібровах з березня по травень. Квіти мають яскраво жовте забарвлення, але пилок дещо блідіший.
Пшінка весняна (Ficaria verna) — зазвичай вкриває рясним килимом діброви у парку, цвіте з квітня по травень. Квіти мають яскраво жовте забарвлення, як і пилок.
Ряст щільний (Corydalis solida) — починає квітнути майже одночасно з проліскою у березні та квітні. Вона масово зростає в дібровах парку. Квіти фіолетових відтінків, іноді інших кольорів (червоного та білого), пилок майже не забарвлений.
Зірочки жовті (Gagea lutea) — ця рослина квітне починаючи з квітня в дібровах парку. Квіти мають яскраво жовте забарвлення, як і пилок.
Проліска сибірська (Scilla siberica) — найперша та найвідоміша весняна квітка парку, яка масово зростає в дібровах. Вона з'являється одразу після танення снігу. Квіти синього кольору, як і пилок.
Ph: молодший науковий співробітник Віталій В’юнник