Справжні масштаби пожежі у НПП “Слобожанський” усвідомлюються краще під час огляду з повітря 

Від вогню постраждали вразливі екосистеми, які є рідкісними для території Харківської області – лісові болота та озера поліського типу. Ці ділянки у парку були виділені як особливо цінні через те, що тут знайшли собі прихисток багато рідкісних для Сходу України видів рослин та тварин.

На цій ділянці мешкало дві сім’ї бобрів, горностай, болотяні черепахи. У заростях очерету та прибережної рослинності гніздилися качки, дрібні співочі птахи, навідувались журавлі. А скільки комах на інших безхребетних тварин не встигли врятуватись від вогню! Серед рідкісних рослин для Харківської області ці болота були місцем зростання для двох видів пухівок, росички круглолистої, пухирника малого, кількох видів сфагнуму. Через відсутність дощів, та зміни клімату загалом, відновлення цих екосистем дуже ускладнене, а деякі види на цих ділянках можуть зникнути взагалі.

Закликаємо утримуватись від розведення багать та викидання недопалків у природних екосистемах! У національних парках розведення вогнища можливе лише у спеціально відведених місцях. Підпалювання трави та очеретів заборонено Українським законодавством. Бережіть природу, яка забезпечує ваше життя!

Огляд території за допомогою дрона проведено за підтримки Українського відділення Товариства природоохоронних ГІС SCGIS Ukrainee). Висловлюємо подякуАртур Койчуренкоо за проведення зйомки.