Велопробіг “Слобожанський Райд” – відбувся!

Автор фото – Павло Секач

6-7 травня на території національного природного парку “Слобожанський” та Краснокутського району відбувся перший еколого-спортивний велопробіг “Слобожанський райд”, що був організований відділом екологічної освіти та рекреації Парку та представниками велоспільноти м. Харкова. Метою проведення “Слобожанського Райду” було знайомство поціновувачів веломандрівок Харківщини з унікальними природними комплексами Парку, його дивовижною красою та біорізноманіттям, а також пам’ятками природної та історико-культурної спадщини Краснокутського району. Не менш важливою була увага на необхідності збереження цінних унікальних об’єктів та дбайливого ставлення до природоохоронних територій України.

За час дводенного туру учасники велопробігу відвідали туристичні об’єкти Парку: рекреаційні пункти “Березовий гай” та “Козацький стан”, оновлену екологічну стежку “До торф’яних боліт” та туристичний маршрут “Сосоновий ліс”; завітали до мальовничого села Володимирівка, де побували в місцевому природоохоронному науково-дослідному відділенні Парку. А також відвідали 11 населенних пунктів Краснокутщини – маленькі та великі села, паркові пам’ятки – такі як “Краснокутський” (дендрологічний парк) та “Наталіївський”, пам’ятку архітектури “Співочі тераси” у с. Городнє, церкву всемилостивого спаса в с. Володимирівка, гідрологічний заказник “Чернещинський” (оз. Вільшанка) та інші більш та менш відомі куточки Краснокутщини.

Приємно констатувати, що кількість заявок на велопробіг більш ніж вдвічі перевищувала зазначену кількість учасників, що спонукає вірити в зростаючий інтерес активної туристичної спільноти до відкриття для себе прироодохоронних територій та можливостей екологічних видів дозвілля.

Висловлюємо щиру подяку кожному, хто долучився до “Слобожанського Райду” і тим самим зробив вагомий внесок у популяризацію НПП “Слобожанський” та інших природоохоронних територій для активного екологічного відпочинку та еколого-освітнього виховання в його процесі.
Нехай приємні спогади спонукають повернутися ще раз до неповторної природи рідного краю!

Більше фото можна знайти в альбомі офіційної спільноти Парку в Facebook:

https://www.facebook.com/pg/SlobozhanskyiNationalPark/photos/?tab=album&album_id=998669293602007