Туристичний маршрут «Забутими стежками»

Пішохідний маршрут
  • Складність

    середній
  • Протяжність

    12 км
  • Тривалість

    5-6 год
  • Зупинка «Знайомство з парком»

    img

    Розповідь та загальні відомості про створення національного природного парку “Слобожанський”, про зонування території, про туристичний маршрут та користь від відвідування природи. Правила перебування в лісі, поводження зі сміттям, тваринами та рослинами, правила пожежної безпеки.

  • Зупинка «Гідрологічний заказник «Чернещинський»

    img

    Розповідь про збереження лісового озера – унікального гідрологічного об’єкта для Харківської області в складі Галицько-Слобожанського природного коридору загальнодержавного значення, його рекреаційне та екологічне значення. Про флору та фауну озера та види, що занесені до різних охоронних списків, в т.ч. до Червоної книги України.

  • Зупинка «Вік дерева»

    img

    Розповідь про вік дерев та методи його виміру. Досліджуючи дерева, можна дізнатися про їх вік, клімат, в якому вони росли, повенях, їхніх пошкодженнях комахами і навіть про те, чи були лісові пожежі.

  • Зупинка «Бобер річковий»

    img

    Розповідь про бобра річкового та його спосіб життя. Будівництво хатки бобрової, каналів, дамб.

  • Зупинка «Первоцвіти»

    img

    Розповідь про перші весняні квіти – первоцвіти. Шкода від збору та зриву первоцвітів. Рослини, що захищені законодавством та перебувають в різних охоронних переліках.

  • Зупинка «Мурашник»

    img

    Розповідь про мурах, еволюційно найрозвинутіших родин комах з точки зору етології, екології та фізіології. Про їхнеі сім’ї та колонії, складні соціальні групи з поділом праці і розвиненими системами комунікації і самоорганізації, що дозволяють особам координувати свої дії при виконанні завдань, які не під силу одному індивіду.

  • Зупинка «Оленеподібні»

    img

    Розповідь про оленеподібних (Cerviformes або Artiodactyla)ряд класу Ссавці (Mammalia), який об’єднує тварин, у яких на кінцівках два середніх пальці (третій і четвертий) служать для опори, а два крайні (2й і 5й) переважно рудиментарні, що рідко торкаються землі. Про їх популяцію, середовище життя, харчову поведінку, загрози та шляхи для збереження.

  • Зупинка «Ярусність дубового лісу»

    img

    Розповідь про ярусність лісу та його рослинних угрупувань.

  • Зупинка «Борсук європейський»

    img

    Розповідь про борсука європейського, його спосіб життя, будування системи нір, харчування, поширення на території парку та України, особливості його збереження та значення для природних екосистем.

  • Зупинка «Чапля сіра»

    img

    Розповідь про чаплю сіру (Ardeacinerea) – великого птаха ряду Лелекоподібні (Coconiiformes), родини Чаплеві (Ardeidae), який оселяється колоніями переважно поблизу водойм. Їх поширення, спосіб життя, раціон, особливості збереження та значення для природи.

  • Зупинка «Наметове містечко»

    img

    Відпочинок біля озера, розміщення наметів, екологічні вікторини, дружнє перебування.

  • Зупинка «Співочі тераси»

    img

    Розповідь про пам’ятку архітектури “Співочі тераси”, історико-культурну спадщину Краснкоутщини, історичний слід родини Харитоненко. Кінець подорожі.

Замовити екскурсію

+38 (05756) 3-12-61

Вартість екскурсії

Вартість екскурсії у супровіді фахівця праку 700 грн

Вартість самостійного проходження маршрутом  35 грн

 

Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від нір, урвищ, місць завалу дерев.

Дбайливо ставтесь до майна підприємства, у т.ч. до інформаційних щитів, межових знаків, пам’ятників.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.