Туристичний маршрут «Забутими стежками»

Пішохідний маршрут
  • Складність

    середній
  • Протяжність

    12 км
  • Тривалість

    5-6 год
  • Зупинка «Знайомство з парком»

    img

    Розповідь та загальні відомості про створення національного природного парку “Слобожанський”, про зонування території, про туристичний маршрут та користь від відвідування природи. Правила перебування в лісі, поводження зі сміттям, тваринами та рослинами, правила пожежної безпеки.

  • Зупинка «Гідрологічний заказник «Чернещинський»

    img

    Розповідь про збереження лісового озера – унікального гідрологічного об’єкта для Харківської області в складі Галицько-Слобожанського природного коридору загальнодержавного значення, його рекреаційне та екологічне значення. Про флору та фауну озера та види, що занесені до різних охоронних списків, в т.ч. до Червоної книги України.

  • Зупинка «Вік дерева»

    img

    Розповідь про вік дерев та методи його виміру. Досліджуючи дерева, можна дізнатися про їх вік, клімат, в якому вони росли, повенях, їхніх пошкодженнях комахами і навіть про те, чи були лісові пожежі.

  • Зупинка «Бобер річковий»

    img

    Розповідь про бобра річкового та його спосіб життя. Будівництво хатки бобрової, каналів, дамб.

  • Зупинка «Первоцвіти»

    img

    Розповідь про перші весняні квіти – первоцвіти. Шкода від збору та зриву первоцвітів. Рослини, що захищені законодавством та перебувають в різних охоронних переліках.

  • Зупинка «Мурашник»

    img

    Розповідь про мурах, еволюційно найрозвинутіших родин комах з точки зору етології, екології та фізіології. Про їхнеі сім’ї та колонії, складні соціальні групи з поділом праці і розвиненими системами комунікації і самоорганізації, що дозволяють особам координувати свої дії при виконанні завдань, які не під силу одному індивіду.

  • Зупинка «Оленеподібні»

    img

    Розповідь про оленеподібних (Cerviformes або Artiodactyla)ряд класу Ссавці (Mammalia), який об’єднує тварин, у яких на кінцівках два середніх пальці (третій і четвертий) служать для опори, а два крайні (2й і 5й) переважно рудиментарні, що рідко торкаються землі. Про їх популяцію, середовище життя, харчову поведінку, загрози та шляхи для збереження.

  • Зупинка «Ярусність дубового лісу»

    img

    Розповідь про ярусність лісу та його рослинних угрупувань.

  • Зупинка «Борсук європейський»

    img

    Розповідь про борсука європейського, його спосіб життя, будування системи нір, харчування, поширення на території парку та України, особливості його збереження та значення для природних екосистем.

  • Зупинка «Чапля сіра»

    img

    Розповідь про чаплю сіру (Ardeacinerea) – великого птаха ряду Лелекоподібні (Coconiiformes), родини Чаплеві (Ardeidae), який оселяється колоніями переважно поблизу водойм. Їх поширення, спосіб життя, раціон, особливості збереження та значення для природи.

  • Зупинка «Наметове містечко»

    img

    Відпочинок біля озера, розміщення наметів, екологічні вікторини, дружнє перебування.

  • Зупинка «Співочі тераси»

    img

    Розповідь про пам’ятку архітектури “Співочі тераси”, історико-культурну спадщину Краснкоутщини, історичний слід родини Харитоненко. Кінець подорожі.

Замовити екскурсію

+38 (05756) 3-12-61

Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від нір, урвищ, місць завалу дерев.

Дбайливо ставтесь до майна підприємства, у т.ч. до інформаційних щитів, межових знаків, пам’ятників.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.