Туристичний маршрут «Сосновий ліс»

Веломаршрут Пішохідний маршрут
 • Складність

  середній
 • Протяжність

  15 км
 • Тривалість

  5-6 год, велосипедом - 2-3 год
 • Зупинка «Загальна інформація про парк»

  img

  Початок подорожі. Розповідь та загальні відомості про створення національного природного парку “Слобожанський”, про зонування території, про туристичний маршрут та користь від відвідування природи. Правила перебування в сосновому лісі, поводження зі сміттям, тваринами та рослинами, правила пожежної безпеки.

 • Зупинка «Гриби»

  img

  Розповідь про одні з найдавніших на землі видів живих організмів – гриби. Про проміжне положення грибів між тваринами і рослинами. Види, що зафіксовані та можна зустріти на території парку. Форми та способи життя грибів, їх активну участь у біологічному колообігу речовин.

 • Зупинка «Плазуни»

  img

  Розповідь про плазунів – – клас наземних хребетних тварин, температура тіла яких значною мірою залежить від температури навколишнього середовища. Про фази життя плазунів, їх середовище існування, поширення на території парку, харчову поведінку. Правила поведінки з плазунами.

 • Зупинка «Сліди тварин»

  img

  Розповідь про сліди тварин. Чисельність та спосіб життя тварин, які можна визначити за слідами.

 • Зупинка «Хижі ссавці»

  img

  Розповідь про хижих савців парку. Особливості їхнього харчування, поширення та ролі в регуляції чисельності мишоподібних гризунів та інших видів-жертв. Про найбільш характерних видів парку – борсука, лисицю, тхора чорного, куну, ласку.

 • Зупинка «Чагарники»

  img

  Розповідь про підлісок (чагарники) – окремий ярус під пологом лісу, що утворений чагарниками та низькими деревами. Його важливу роль у житті лісу.

 • Зупинка «Болотно-лісові ягоди»

  img

  Розповідь про ліс, як природну скарбницю харчових, лікарських, кормових, технічних, декоративних та інших корисних рослин. Про ягоди, котрі зустрічаються у парку. Про їхнє харчове значення для тваринного світу. Найпопулярніші лісові ягоди парку.

 • Зупинка «Комахи»

  img

  Розповідь про комах – обов’язковий компонент усіх наземних та прісноводних екосистем, у тому числі і соснових лісів. Про них, як важливу частину харчових ланцюгів і одну з голових ролей у обміні речовин у природі. Про понад 1000 видів комах  невід’ємно пов’язані з сосновими лісами.

 • Зупинка «Птахи»

  img

  Розповідь про птахів, життя яких пов’язано з лісами. Про місця для гніздування та харчування.  Птахи –  це обов`язковий компонент усіх природних екосистем.

 • Зупинка «Сосновий ліс»

  img

  Розповідь про сосновий вічнозелений світлохвойний ліс, який росте переважно в помірних широтах Північної півкулі, також зустрічається в тропіках та субтропіках. Про найбільш поширену в парку сосну звичайну, її особливості будови та живлення, поширення та значення.

 • Зупинка «Загальна інформація про національний природний парк «Слобожанський»

 • Зупинка «Парк-памятка садово-пваркового мистецтва «Наталіївський»

  img

  Розповідь про палацово-парковий комплекс XIX століття, що знаходиться в селищі Володимирівка Краснокутського району Харківської області, за 18 км від залізничної станції Гути. Також відомий як заміська садиба «Наталіївка» (Наталівка). Про родину цукрозаводчиків та меценатів Харитоненко, котрі були фундаторами парку. Кінець подорожі.

Протягом всієї екскурсії на маршруті слід дотримуватися наступних правил

Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.

Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.

Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.

Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.

Тримайтесь на безпечній відстані від нір, урвищ, місць завалу дерев.

Дбайливо ставтесь до майна підприємства, у т.ч. до інформаційних щитів, межових знаків, пам’ятників.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.