Складність
Протяжність
Тривалість
Зупинка «Знайомство з парком та екостежкою»
Початок екскурсії. Вхід на територію парку та екологічну стежку. Розповідь та загальні відомості про створення національного природного парку “Слобожанський”, про еколого-освітню стежку та ботанічну пам’ятку природи “Мурафська дача”. Правила перебування в лісі, поводження зі сміттям, тваринами та рослинами, правила пожежної безпеки.
Зупинка «Діброва»
Розповідь про пам’ятку природи «Мурафська дача», яка охороняє невелику ділянку 200-річного природного, насіннєвого, дубового лісу площею 5,2 га. Про окремі дуби віком 250-350 років, котрі тут зустрічаються. А також відомості про ділянку діброви, розташованій на боровій (піщаній) терасі р. Мерла, в призаплавній частині до балкоподібної долини р. Мерчик (притоки Мерли).
Зупинка «Друге життя дерева»
Розповідь про мертву деревину, один з найважливіших компонентів лісу – залишки вмерлих дерев і чагарників (сухостій, старі дупляві, напівзігнилі дерева) або відмерлі фрагменти живих (сухі гілки, частини трухлявих стовбурів, мертві корені). Про особливе середовище існування, місцем для схованок та джерелом живлення для багатьох видів грибів, рослин, тварин та мікроорганізмів.
Зупинка «Коловодні ссавці»
Розповідь про ссавців різних систематичних груп: хижаків, комахоїдних, гризунів, кажанів тощо. Найбільш поширені види коловодних савців парку. Важливість збереження представників коловодної фауни.
Зупинка «Птахи узлісь»
Розповідь про птахів, які заселяють різноманітні біотопи – ліси, поля, луки, степ, сади та інші. Про їх здатність пристосовуватися до умов життя, обирати місця для гніздування, шукати необхідну поживу. Про найбільш характерні види птахів узлісь.
Зупинка «Інтродуценти»
Розповідь про чужорідні рослини – представників немісцевої флори, інтродуковані в природні комплекси та здичавілі. Їх негативний вплив на природнє середовище та методи регуляції розповсюдження. Найбільш поширені інтродуценти парку та Крансокутщини.
Зупинка «Їстівні гриби»
Розповідь про Їстівні гриби добре знайомі всім. Це рижики, підосичники, сироїжки, печериці, білі гриби. В основному, такі гриби ростуть в тінистих місцях у лісі. Для їх швидкого росту і розвитку потрібні певні умови – вологість і висока температура навколишнього середовища.
+380970115279
Перебуваючи на природі, будьте уважні, дбайте про власну безпеку.
Нехай ваша присутність буде безпечною для комах, птахів та звірів. При зустрічі з представниками фауни помилуйтеся ними і, якщо пощастись, сфотографуйте.
Підтримуйте чистоту, поводьтеся тихо.
Бережіть дерева і кущі від пошкоджень, залиште квіти та лікарські рослини дикій природі.
Тримайтесь на безпечній відстані від нір, урвищ, місць завалу дерев.
Дбайливо ставтесь до майна підприємства, у т.ч. до інформаційних щитів, межових знаків, пам’ятників.
Не беріть з природи нічого, крім відзнятих світлин. Не залишайте нічого, крім слідів ніг. Не вбивайте нічого, крім часу.