ТУРИЗМ ТА РЕКРЕАЦІЯ

tourists

Туристично-рекреаційна діяльність в НПП «Собожанський» здійснюється у

відповідності з «Положенням про рекреаційну діяльність у

межах територій та об’єктів природно- заповідного фонду України»

затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього середовища

від 22.06.2009 №330, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.07.2009 за №679/16695.

 

Однією з задач Національного природного парку “Слобожанський” є створення умов для організованного туризму та відпочинку. Робота по збереженню та підвищенню туристичної привабливості Парку також сприяє розвитку туризму як Краснокутщини, так і регіону в цілому. Парк забезпечує організацію рекреаційної інфраструктури, створення мережі еколого-освітніх та науково-пізнавальних маршрутів,рекреаційних зон для забезпечення сприятливих умов для відпочинку населення та відвідувачів. Територія “Слобожанського” є надзвичайно цінною частиною екологічної мережі Харківщини, що поєднує в собі красу Полісся та Лісостепу, різноманіття мальовничих ландшафтів та багатство рослинного та тваринного світів.

 Основними принципами розвитку туризму в НПП “Слобожанський” є:

  • поширення знань про переваги екологічного, “зеленого” сільського та активного туризму серед населення
  • інтеграція еколого-освітньої роботи в процес відпочинку
  • створення якомога кращої рекреаційної бази для безпечного для навколишнього середовища відпочинку
  • активна просвітницька робота щодо поводження зі сміттям на природоохоронних територіях

На базі НПП “Слобожанський” функціонує цілий комплекс привабливих для відпочинку та відвідин об’єктів:

  • Екологічні стежки: “До торф’яних боліт” (передмістя смт Краснокутськ), “Мурафська дача” (с. Володимирівка, ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення)
  • Туристичні маршрути: “Забутими стежками” (с. Чернещина, гідрологічний заказник “Чернещинський” – “Співочі тераси”, архітектурна пам’ятка XIX ст. в с. Городнє), “Сосновий ліс” (смт. Краснокутськ – с.Володимирівка, парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва “Наталіївський”)
  • Рекреаційні пункти: “Березовий гай, “Щедра галявина”, “Затишиний”, “Козацький стан”
  • Приміщення для розміщення відвідувачів: Володимирівське науково-дослідне природоохоронне відділення (с. Володимирівка, парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва “Наталіївський”)

Національний природний парк “Слобожанський” пропонує наступні види відпочинку

 

 

ekskursii-turism

ЕКСКУРСІЇ

Дивовижні та пізнавальні екскурсійні подорожі природничого та краєзнавчого характеру екологічними стежками “До торф’яних боліт”, “Мурафська дача”, а також туристичними маршрутами “Забутими стежками” та “Сосоновий ліс”. Історично-краєзнавчі прогулянки Наталіївською садибою (с.Володимирівка). Справжнє знайомство з різноманіттям рослинного та тваринного світу в екскурсіях з кваліфікованими фахівцями парку.

 

 

 

 

rekr-turism

СТАЛИЙ ВІДПОЧИНОК В РЕКРЕАЦІЙНИХ ПУНКТАХ

Чудова можливість поєднати перебування в магічній атмосфері лісу та неквапливий відпочинок зі смачними стравами та усіма умовами, щоб почувати себе комфортно. Ціла низка облаштованих рекреаційних пунктів НПП “Слобожанський” стане в нагоді для організації дружнього та сімейного свята чи відпочинку. Детальніше про рекреаційні можливості Парку за посиланням.

 

 

 

 

velo-turism

ВЕЛОСИПЕДНІ ПОДОРОЖІ

Краснокутщина – одне з найбільш популярних місць для велотуризму на Харківщині. А велопрогулянка “Слобожанським” – це краща можливість поєднати весь комплекс культурно-історичних пам’яток та надзвичайну красу лісів і озер Парку в одну незабутню подорож. Туристичні маршрути різної протяжності разом з чудовим лісовим повітрям стануть чудовою нагодою сповнитись сил та здоров’я в русі.

 

 

 

 

ФОТОТУРИЗМ

Завдяки наявності на території Парку різних біотопів, флористичного та фауністичного різноманіття, великої кількості прилеглих об’єктів архітектурної та паркової спадщини XIX ст., НПП “Слобожанський” становить цікаву творчу базу для поціновувачів фото-мистецтва Харківщини та України. Щорічно на території парку відбуваються численні фототури та майстер-класи з різних видів фотографії. Чаруючі пейзажі, рослини та тварини парку допомагають створювати справжні фотошедеври гостям нашого краю.

 

 

 

 

ОРГАНІЗАЦІЯ ТАБОРІВ ТА НАМЕТОВИХ МІСТЕЧОК

Облаштовані пункти для розбиття наметових таборів дозволяють по-справжньому відчути близькість з оточуючим природним багатством Слобожанщини, відсторонитись від міської метушні та психологічних навантажень. Популярна нині методика проведення семінарів та тематичних таборів в природних умовах знаходить чудову нагоду для реалізації на території “Слобожанського”. А наявні побутові умови на пунктах додають більше можливостей цілком зосередитися на отриманні приємних вражень від відпочинку.

 

 

 

 

krug-ndpov

РОЗМІЩЕННЯ У ВОЛОДИМИРІВСЬКОМУ НДПОВ

Приміщення в самому “серці” Наталіївської садиби в с. Володимирівка дозволяє планувати відпочинок гостям парку на декілька або більше діб. Належні умови проживання та наявність всього необхідного забезпечують комфорт та затишок туристів. Можливість мати доступ до минулої епохи всього за декілька кроків приваблює гостей парку та Краснокутщини. Також – це чудове місце для організації та проведення різного роду наукових, туристичних чи власних семінарських заходів.