Про Смарагдову мережу

Смарагдова мережа (Emerald Network) – природоохоронна мережа територій, що включає Території Особливого Природоохоронного Інтересу (Areas of Special Conservation Interest, ASCI) на загальноєвропейському рівні. Це масштабний проект, який реалізується в країнах Європи та деяких країнах Африки з метою виділити й взяти під охорону місця проживання рідкісних видів тваринного і рослинного світу. Під час оцінки території для включення до Смарагдової мережі враховується: чи мешкають тут види рослин і тварин, яким загрожує зникнення, чи являє вона собою важливий пункт зупинки на шляхах міграції тварин, чи відрізняється високим рівнем біорізноманіття, чи зустрічається тут унікальне місце проживання. Створення Смарагдової мережі – це надзвичайно важливий крок для збереження природи яка є необхідною умовою існування людства.

Смарагдова мережа налічує більше 3500 потенційних та повністю сертифікованих «смарагдових об’єктів» загальною площею майже 600 000 км2 у 16 країнах!

На сьогодні Постійним комітетом Бернської конвенції затверджено перелік офіційно прийнятих територій від України, який налічує 271 територію. НПП “Слобожанський” також увійшов до цього переліку.