Пожежно-небезпечний період у НПП “Слобожанський”

Увага! Пожежно-небезпечний період у НПП «Слобожанський»

Національний природний парк «Слобожанський» попереджає – по всій Україні продовжується пожежо-небезпечний період, який пов’язаний з підвищенням температури у навколишньому середовищі.
Лісові пожежі були і є найбільшим лихом для лісу. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити лісові насадження, що вирощувались десятиріччями. При цьому збитків зазнають не тільки лісові масиви, рослинність, гинуть також дикі тварини, птахи, комахи.

Із метою попередження виникнення та розповсюдження лісових пожеж в НПП перекриті шлагбаумами лісові дороги та здійснюються профілактичні заходи. Поновлено діючі межові, інформаційні знаки, аншлаги та встановлено на межах лісових кордонів, біля лісових доріг, у місцях масового відпочинку стенди та плакати протипожежного захисту.

Основною причиною виникнення пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах під час відпочинку та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, уздовж доріг. Сильні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення.

Добре відомо, яку небезпеку становить хвойний ліс. Улітку, коли температура піднімається за 30 градусів тепла, хвойні дерева, нагріваючись, виділяють ефірні масла, утворюючи пожежонебезпечну суміш, яка в будь-яку хвилину може спалахнути. Тому ми звертаємося до громадян із проханням не порушувати правил пожежної небезпеки в лісах а, особливо у хвойних молодих насадженнях віком до 30 років. Просимо не залишати багаття та недокурки незатушеними. При випалюванні сухої рослинності на власних садибах просимо уважно слідкувати, щоб вогонь не перейшов на пустуючі поля, тому що далі він іде у ліс. Просимо, у випадку пожежі негайно повідомляти про її виникнення за телефонами 101.

Пам’ятаймо: пожежу легше попередити, ніж загасити!