Попередження випадків незаконного полювання на території НПП

Темпи незаконного полювання останній час мають тенденцію зростання і ведуть до катастрофічних наслідків для довкілля та зникання унікальних видів тваринного світу. Особливо великої шкоди завдають природному середовищу браконьєри, які використовують різні засоби для добування диких тварин.

З метою недопущення та виявлення фактів браконьєрства на території НПП «Слобожанський» працівниками служби державної охорони постійно проводяться оперативно-профілактичні заходи, в результаті яких протягом 2017 року було виявлено та знищено 2 браконьєрські «сижі», два місця для принади диких тварин та знято 17 металевих петель для лову тварин.

Так, 13 листопада 2017 року під час проведення оперативно-профілактичних заходів працівниками служби державної охорони на території Парку було виявлено браконьєрську «сижу» та місце для принади диких тварин. З метою виявлення та встановлення особи причетної до даного факту було організовано спостереження за місцем виявлення «сижі». 17.11.2017 року під час спостереження інспекторами з охорони ПЗФ біля «сижі» був помічений невідомий чоловік з вогнепальною зброєю. При спробі затримання, невідомий зарядив зброю та націлився на одного із інспекторів, що дало змогу йому зникнути з місця пригоди. Про даний факт терміново було повідомлено до Краснокутського відділення поліції, а інспектором з охорони ПЗФ впізнано правопорушника, як мешканця Богодухівського району. В даний час особу встановлено та по даному факту порушено кримінальну справу за статтею 248 КК України « Незаконне полювання».

Слід відмітити, що незаконне полювання на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або полювання на об’єкти тваринного світу, що занесені до Червоної книги України є складом злочину, незалежно, чи були фактично здобуті відповідні мисливські тварини.
Дані випадки, які відбуваються на території природно-заповідного фонду України, на жаль непоодинокі, що вкотре доводить нагальну потребу в забезпеченні Служби державної охорони ПЗФ засобами безпеки та вогнепальною зброєю.