Починається період тиші та спокою

В період з 1 квітня по 15 червня на території національного природного парку «Слобожанський» згідно з вимогами ч.5, ст. 39 Закону України «Про тваринний світ» триватиме період тиші та спокою. Цей захід проводиться по всій Україні з 2016 року у період масового розмноження диких тварин, птахів та вирощування їх потомства.У зазначений період заборонено проводити роботи та заходи, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою для лісової фауни.

Адже присутність людей та проведення робіт у місцях, де живуть дикі тварини, створює так званий “фактор турбування”, який викликає у тварин стан постійної напруженості, порушує добовий ритм їх життєдіяльності. Наприклад птахи, якщо їх наполохати, змушені злітати з гнізда й не повертатися назад протягом тривалого часу.З цією метою службою державної охорони Парку посилено контроль за дотриманням режиму територією. Особлива увага приділяється місцям масового розмноження диких тварин та зростання їх потомства.

Наголошуємо на дотриманні вимог природоохоронного законодавства в частині заборони проведення робіт, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою на період тиші.

Автор фото: Рижков С.