Підсумки Обліку бобрів – 2016

 

wc6uhlhbspo

Настав час підвести перші підсумки V Щорічних обліків бобрів в НПП “Слобожанський”, які відбулись 22-27 листопада 2016 року.
Обліками були охоплені всі ділянки проживання бобрів в межах НПП. Учасники заходу на власні очі переконались у будівельній майстерності бобрів. А як інакше? Греблі, канали та величні хатки – вправності та активності тваринкам не бракує!
У північній частині парку боброобліковці закартували 3 зимувальні ділянки, у піденній, на лісових болота та озерах, – аж 34! Це найбільша кількість ділянок за роки спостережень за бобрами у НПП “Слобожанський”. Для порівняння: у 2015 році місць зимівля бобрів було лише 22, а у 2014 році – 29. Кількість згризених дерев та кущів показав, що багато цих дінок цього року зайняті молодими бобрами. Наступного року буде видно, чи змогли молоді бобрики вдало організувати своє життя без турботливих батьків. Загальна кількість тварин буде відома після обробки співробітниками парку даних, які зібрали волонтери.

atvwcrmtbp4 cb1kskax6oi   fqwmz_ni3t4
Під час польових виходів учасники обліків, окрім робочих завдань, милувались чудовими краєвидами НПП “Слобожанський”, побачили цікаві рослини плауни, верес, зустріли сліди кабанів, диких кіз, лисиці та борсука.
Окрім того, вечорами переглядали фільми про життя бобрів та їх важливу роль в екосистемах, спілкувались на різні теми за чаєм з печивом.
Співробітники НПП “Слобожанський” щоро дякують волонтерам, які приїхали на обліки! Сподіваємось, ви отримали справжню радість від спілкування з природою та відчули важливість свого внеску.