Багато птахів на зиму відлітають в теплі краї, але не всі – частина залишається зимувати. В холодну пору року нашим пернатим друзям часто важко добути корм. Тому пізня осінь – традиційна пора підгодівлі птахів, адже саме в цей час природні запаси корму починають зменшуватися. З настанням холодів частина комах гине, частина впадає в зимову сплячку, а тому птахи поступово переходять на поїдання урожаю насіння й плодів.
Корми для підгодівлі пернатих мають бути досить різноманітними. Комахоїдних птахів краще підгодовувати сирим насінням соняшника, гарбуза, дині. Якщо на годівничку покласти ягоди горобини, калини, то можна привабити снігурів, омелюхів. За зернами проса, вівса можуть прилетіти вівсянки, щиглики, повзики, синиці. Популярністю користуватиметься насіння дикорослих трав, зібране з осені. Зграйки щигликів не оминуть віники бур’янів, устромлених у сніг. А частинками яблук поласують дрозди, чикотні й сойки. Шматочки сала, яблук й качанів кукурудзи можна просто настромити на дріт або на гілки кущів.
Отримуючи підгодівлю взимку птахи звикають до певного місця і навесні якщо навіть не зведуть у вашому саду гніздо, то як мінімум будуть повертатися для полювання за комахами-шкідниками та радувати вас своїм щебетом.
Підгодівлю птахів вже розпочали учні Краснокутської гімназії. НПП“Слобожанський” спільно з ЦДЮТ Краснокутська провели пізнавальний урок на якому виділили зимуючих птахів нашого краю, вподобання до пташиного раціону, дізналися народні прикмети, що сповіщають птахи та зробили. Несподіванкою для дітей стало виготовлення годівничок, виявилось це зовсім просто, адже матеріали використовували які у нас під руками.