ПЕРША КОНФЕРЕНЦІЯ У НПП “ХОЛОДНИЙ ЯР”

24-25 березня 2023 року відбулась Всеукраїнська науково-практична конференця «Сучасні підходи до вивчення біорізноманіття в об’єктах природно-заповідного фонду», у якій взяла участь науковий співробітник НПП "Слобожанський" Брусенцова Наталя. Конференція була організована за підтримки Черкаської обласної військової адміністрації, Національного природного парку "Холодний Яр", Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, ГО «Українська природоохоронна група - UNCG», ГО «Всеукраїнська екологічна ліга» та ГО «Екосоціум».
🕍 Розпочався захід у Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького, де були заслухані доповіді стосовно створення НПП "Холодний Яр", перспектив наукових досліджень та природоохоронних заходів. У своїй презентації «Використання ГІС в управлінні заповідними територіями» Брусенцова Наталя розповіла про досвід НПП «Слобожанський» у використанні сучасних технологій.
🌳🌸 Другий день учасники провели безпосередньо на території НПП «Холодний Яр», де ознайомились із діяльністю нацпарку та його природними комплексами, обговорили пріорітетні напрямки досліджень, поділились досвідом природоохоронних заходів в інших об’єктах природно-заповідного фонду. Загалом в роботі конференції взяли участь понад 50 вчених, що представляли близько 25 наукових, природоохоронних та освітніх установ, а також громадських організацій із різних регіонів України.
Вітаємо колег з новоствореного Національного природного парку "Холодний Яр" з успішно проведеною конференцією та бажаємо подальшого розвитку! Обмін досвідом між установами ПЗФ у безпосередньому спілкуванні має важливе значення для впровадження напрацювань у сфері охорони природи 🌿
Фото: Сіренко І., Спрягайло О., Брусенцова Н.