АНОНС! Обліки метеликів в НПП “Слобожанський”

22-24 червня 2018 р. в НПП “Слобожанський” відбудуться обліки метеликів!

Парк запрошує волонтерів взяти участь у цьому заході. Метелики – одні з найяскравіших представників фауни. Ці тендітні створіння є важливим елементом природних екосистем та дуже чутливі до чинників навколишнього середовища. У ході заходу учасники зможуть ближче познайомитись із світом метеликів: дізнатись особливості їх біології та екології, навчатись впізнавати розповсюджені види у природі.

Облік денних метеликів буде здійснюватись на облікових пунктах та маршрутах. Завдання полягає в тому, щоб визначити та підрахувати усіх великих метеликів що з’являться у полі зору обліковців. Визначатимемо види метеликів за допомогою польового визначника та кураторів. Крім того, ми проводитимемо й облік нічних метеликів шляхом приманювання на світло.

Обліки метеликів дозволють визначити закономірності розповсюдження різних видів, оцінити стан їх популяцій та спостерігати за його змінами, що необхідно для збереження цих чарівних тварин. Крім того, метелики, як і більшість комах, швидко реагують на зміни у їх місцях існування, тому вони є добрими індикаторами стану природних екосистем.

Отже, запрошуємо усіх, кого захоплюють «літаючі квіти», приєднатись до нас! За всіма деталями та записом звертайтесь до Наталії Брусенцової, керівника відділу науки Слобожанського НПП n_brusentsova@ukr.net, 068-51-15-736