ОБЛІКИ МЕТЕЛИКІВ-2023

20-23 червня 2023 року у НПП «Слобожанський» та на прилеглих територіях були проведені обліки денних метеликів.
Метелики – одні з найяскравіших представників фауни. Ці тендітні створіння є важливим елементом природних екосистем та дуже чутливі до чинників навколишнього середовища.
Денних метеликів рахували на маршрутах, розділених на відрізки відповідно до особливостей біотопів. Це дасть змогу оцінити рясноту окремих видів та їх біотопічний розподіл. З запланованих для обліку видів науковці зустріли 15 видів. Найбільш чисельним був прочанок (сінниця) Арканія (Coenonympha arcania). Такі великі та яскраві види як мінливець ілія (Apatura ilia) і Перламутрівка велика (Argynnis paphia), які зазвичай нечисельні, також радували систематичними зустрічами.
Національний природний парк «Слобожанський» щорічно здійснює обліки метеликів для визначення закономірності розповсюдження різних видів, оцінки стану їх популяцій та спостереження за його змінами, що так необхідно для збереження цих чарівних комах. Метелики є добрими індикаторами стану природних екосистем. Наразі це особливо актуально у зв’язку із підвищенням сільськогосподарського навантаження на землі, які оточують НПП (розорювання заплав).