ОБЛІКИ БОБРІВ – 2021

Наприкінці листопада 2021 року відбулись щорічні обліки бобрів у НПП “Слобожанський”. Цього року, як і минулого, дослідження співробітники парку виконували самі, без залучення волонтерів.

Не зважаючи на дощову весну, лісові болота та озера не набрали достатньо води і з середини літа повністю пересохли. Не задовільний стан водойм спричинив ще більше зниження чисельності бобрів у межах парку. Кількість зимувальних ділянок тварин цього року найменша. Краща ситуація на ставках, там рівень води стабільний та достатній. Дані ще потребують зведення та аналізу.

Куди поділись бобри? Більшість тварин помандрувала шукати кращого місця для зимівлі. Такими місцями можуть бути річки та ставки. Але цей перехід сповнений небезпеки. На суші навіть дорослі бобри вразливі. Головний ворог, окрім людини, для цих тварин у нашій місцевості – це безпритульні собаки. Під час обліків бобрів співробітникам парку траплялись сліди інших мешканців заповідної території – козуль, зайців, кабанів та лисиць.

Чекаємо наступного року та наступних обліків. Сподіваємось, стан водойм покращиться та бобри знову заселять свої колишні ділянки.