НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Активно веде свою діяльність відділ науки НПП “Слобожанський”. Його співробітники досліджують флору, фауну та мікобіоту, кліматичні та ландшафтні особливості Парку. Для вирішення багатьох питань з особливостей розвитку та функціонування природних комплексів закладаються постійні пробні площі, профілі та трансекти.

img_1642

Моніторингові дослідження мають велике значення, адже вони дозволяють вчасно виявляти негативні чинники, дізнатися про різноманітні зв’язки між компонентами екосистем та спостерігати природні процеси одночасно на великих територіях. 

Велика увага приділяється вивченню впливу людини на природу. Науковий відділ вивчає наслідки лісогосподарської діяльності, яка велась на території НПП «Слобожанський» до його створення, вплив автомобільних шляхів на популяції окремих видів, регулює рекреаційне навантаження та багато іншого. На основі наукових досліджень розробляють заходи по збереженню та відтворенню природних комплексів та біорізноманіття, які потім впроваджують у роботу установи.%d0%ba%d0%b8%d0%b5%d0%b2_%d0%bc%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b4%d1%8b%d0%b5-%d0%b7%d0%be%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b3%d0%b81

Співробітники наукового відділу до проведення спостережень також залучають науковців інших установ і волонтерів. Щороку бажаючі мають можливість взяти участь у зимових обліках тварин, обліках бобрів та лелеки білого, описах пробних площ. Обліки бобра європейського викликають жвавий інтерес та спонукають багатьох людей з різних місць України відвідати “Слобожанський” парк.

dsc_0373Для ефективної організації обліків лелеки білого та зручного збору даних розроблений он-лайн додаток (http://pzf.gis.kh.ua/stork), який можуть застосовувати усі користувачі мережі Інтернет.

На територіїї парку проходить щорічний науково-методичний семінар «ГІС та заповідні території» (http://pzf.gis.kh.ua), відбуваються студентські наукові та учбові практики, проводяться керування дипломними роботами та шкільними роботами Малої академії наук (МАН).

Результати досліджень наукові співробітники представляють на різних конференціях, семінарах, круглих столах, публікують у наукових журналах.

 

Детально про наукову діяльність Національного природного парку “Слобожанський”:

Дослідження, результати яких входять до щорічного "Літопису природи"

ДОСЛІДЖЕННЯ ЗА ПРОГРАМОЮ “ЛІТОПИС ПРИРОДИ”

Наукові експедиції та моніторингова робота відділу науки

МОНІТОРИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ЕКСПЕДИЦІЇ

Публікації про природу парку

ПУБЛІКАЦІЇ

Comments are closed