Моніторинг лісових орхідей

За весняно-літній період у НПП «Слобожанський» співробітниками Парку були проведені обліки лісових орхідей: коручки чемерникоподібної, гніздівкі звичайної, любки дволистої та зозулених сліз яйцеподібних. Хоча місця зростання цих рослин збереглись, чисельність пагонів рослин у них значно зменшилась від минулого року. Усі лісові орхідеї занесені до Червоної книги України та охороняються законом.

Любка дволиста, була зафіксована на 4 ділянках парку, але цього року знайдена лише на 2 в надзвичайно малій кількості. Гніздівка звичайна та зозулені сльози яйцеподібні також були зафіксовані лише на частині ділянок від минулого року й кількість самих рослин зменшилась.
Що стосується коручки чемерникоподібної, то на 2 ділянках її кількість збільшилась, на інших або зберіглась у межах минулого року, або дещо зменшилась. Минулого року декілька нових ділянок були знайдені уже восени, цього року ці знахідки були підтверджені.

Особливостями лісових орхідей є те, що їх життя залежить від співіснування з окремими видіми грибів, від насіння до плодоношення рослина розвивається 9-11 років і за несприятливих умов може переходити у стан спокою.