Пархомівський художній музей ім. П. Ф. Луньова

Пархомівський історико-художній музей — один з найкращих сільських музеїв України, що володіє унікальною колекцією мистецтва і предметів старовини. Знаходиться у с. Пархомівка, Краснокутської територіальної громади, Богодухівського району, Харківської області.

Музей було засновано у 1955 році за ініціативою вчителя історії, шанувальника старовинної культури та мистецтва Панаса Федоровича. Найближчими його помічниками були учні, яких він об’єднав спочатку у гурток „Юний історик”, а пізніше – в історико-мистецький клуб „Райдуга”. Вони допомагали вести пошукову роботу в Пархомівці та сусідніх селах, де було віднайдено картини, ікони, старовинний одяг, вишивки, предмети побуту.

Український мотив. 1985 / Петров Р. П. 1929 – 1987

Заклад є автономним відділом Харківського художнього музею. Його колекція нараховує близько трьох тисяч експонатів основного фонду і складається з унікальних творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, цінних матеріалів з археології та етнографії. Окрім того, у музеї проходять музичні та літературні вечори, концерти і вистави за участю професійних артистів та акторів.

Голуб з гілкою маслини. 1961 / Пабло Пікассо 1881 – 1973

Нині Пархомівський історико-художній музей міститься у колишньому палацовому приміщенні Подгорічані.

У 2008 р. музей було перейменовано на Пархомівський художній музей і присвоєно ім’я його засновника – Луньова П.Ф.