Пам’ятка архітектури «Співочі тераси»

Пам’ятка архітектури “Співочі тераси” – унікальна для цілої Європи пам’ятка садово-паркової культури.

Це звичайний фруктовий сад, що має вигляд великого амфітеатру. Названий цей своєрідний амфітеатр просто неба, так чудернацьки, через свої дивовижні акустичні властивості. Відвідувачі цього неймовірно красивого місця говорять про магію терас, коли можна почути голос природи. Складається вражання, що ніби співає вітер, а йому мелодійно в цьому допомагають птахи. А навколо тебе лише мовчазні яблуні – головні слухачі амфітеатру.

Розташовані тераси на території с. Городнє, Краснокутської територіальної громади, Богодухівського району, Харківської області. Саме до Співочих терас веде мандрівників наш туристичний маршрут "Забутими стежками".

Засновані Тераси на рубежі XIX та XX століть родиною відомих слобожанських цукрозаводчиків та меценатів Харитоненко на колишніх землях дворянського роду Іоніних.

Сад був логічним продовженням та частиною заміської садиби Харитоненків у с. Наталіївка (сучасна Володимирівка, Краснокутської громади). Сюди запрошувалися шановані гості та митці, а також багато часу проводили самі представники родини Харитоненко.

Співочі тераси – унікальна та єдина подібна споруда в Україні. Сьогодні тут формується окремий рекреаційний простір, культурний майданчик та мистецький простір для проведення івентів, концертів, фестивалів, інтерактивних заходів.