КРАСЕНЬ СЛИЗОВИК – ЛЕОКАРПУС ЛАМКИЙ

КРАСЕНЬ СЛИЗОВИК – ЛЕОКАРПУС ЛАМКИЙ
Різноманіття організмів, які мешкають у НПП “Слобожанський” охоплює не тільки преставників тих видів, які ми легко впізнаєм та можемо побачити, наприклад дуб, лисичку або жука-оленя. Безліч видів стає помітними тільки якщо уважно придивитись! 😉
Знайомтесь! 🤓
Леокарпус ламкий (Leocarpus fragilis) – слизовик (або міксоміцет), який мешкає у підстилці соснових лісів Парку. Він має дуже рухливий яскравий жовтогарячий плазмодій (життєва стадія слизовика у вигляді однієї великої багатоядерної клітини). На світлинах професійного міколога Дмитра Леонтьєва (Dmitry Leontyev) (Keyence digital microscope VHX-6000) на збільшенні ми бачимо іншу стадію життєвого циклу леокарпусу – утворення плодових тіл (спорангієв). Вони утворюються з метою розмноження. Добре видно спеціальні ниткоподібні розгалужені органи для розповсюдження спор – капілліції. Їх опорні трубочки бувають двох типів: порожні й прозорі та білі, заповнені кристалами вапна, що унікально для родини Фізарових.
📖 Слизовики, або міксоміцети – організми, які поєднують у собі риси притаманні як грибам (розмноження і поширення спорами, утворення плодових тіл), так і тваринам (амебоподібні клітини без клітинних стінок, живлення шляхом активного захоплення та поглинання).