Кампанія з пероральної імунізації диких тварин проти сказу

На території Національного природного парку «Слобожанський» розпочалася компанія з пероральної імунізації диких тварин проти сказу.
Щороку у III декаді вересня – І декаді жовтня спільно з фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області проводиться імунізація диких тварин з метою попередження та недопущення поширення сказу серед диких та в подальшому свійських тварин та людей, адже сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей.
Розподіл приманок з вакциною відбувається наземним методом у лісових масивах парку, відповідно до розробленої схеми, аби на кожен квадратний кілометр потрапило 25 доз вакцин.
Приманка з вакциною безпечна для тварин і людей, має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку (3 см на 5 см), із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з високоімунною вакциною проти сказу.
Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні:
• не викликають захворювання у молодих тварин;
• не виділяють вакцинний вірус зі слиною;
• безпечні для природного середовища;
• стабільні в польових умовах.
Звертаємось до мешканців громади з проханням із порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин. При виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, не переносити з місця, а залишати привабливими для тварин.
Богодухівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області