Інвентаризація фауни продовжується у НПП “Слобожанський”!

У рамках дослідження водно-болотних угідь НПП фахівцем Українського науково-дослідного протичумного інституту імені І.І. Мечнікова, Denys Akhramenko, розпочато вивчення кровосисних комарів. Види визначались як на личинкових стадіях, так і за дорослими особинами. Загалом дослідженнями охоплено вісім біотопів – водойми та лісові ділянки.

За 2019 рік у НПП “Слобожанський” виявлено 10 видів кровосисних комарів. Загалом це звичайні види, широко поширені у Європі. Серед них 5 видів належить до роду Aedes.У більшості видів цього роду яйця здатні витримувати дуже несприятливі умови. Цікавим є вид Aedes geniculatus, для розвитку личинок якого необхідні водойми, утворені у стовбурах дерев (дупляні водойми). Culex torrentium – орнітофільний вид (самиці годуються кров’ю птахів), що розвивається у різноманітних водоймах. Цікава біологія Coquillettidia richardii. Його личинки мають на дихальній трубці (сіфоні) спеціальний загострений шип, яким вони пробивають покриви водних рослин де здобувають кисень для дихання. Самиці цього виду кусають найчастіше ссавців. У деяких місцях вид утворює великі скупчення, що є дуже неприємним для людини. Цього року дослідження цієї групи тварин буде продовжено.

Треба також сказати, що у 2019 році у НПП “Слобожанський” за спостереженнями науковців кровосисних комарів було менше, ніж у попередні роки. Характерний “комариний літ” на початку літа був майже відсутній.