ІХТІОЛОГІЧНА ЕКСПЕДИЦІЯ

10-13 серпня 2020 року у НПП “Слобожанський” проводились дослідження видового складу риб та їх поширення у Краснокутському районі. Наукові роботи відбувались у вигляді експедиційних виїздів співробітників Парку, фахівців з
Національний природний парк “Пирятинський”

та волонтерів у рамках співпраці між заповідними установами.

🐟 Дослідженнями були охоплені річки Мерла та Мерчик в околицях НПП “Слобожанський”, гідрологічний заказник “Чернещанський” (озеро Вільшанка), лісові болота Парку та ставок “Луговий”. Загалом виявлено 15 видів риб, серед яких цікавими знахідками є гірчак європейський (Rhodeus amarus) та щипавка звичайна (Cobitis taenia). Ці два види охороняються Бернською конвенцією (Міжнародна угода про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі). Після обробки зібраних даних, результати будуть включені до щорічного наукового звіту “Літопис природи”.
🐟 Під час експедиції дослідникам траплялись і інші тварини – пуголовки зелених жаб, губки, рак річковий вузькопалий, різні види комах.
Дякуємо колегам з НПП “Пирятинський” та волонтерам, Лізі та Івану, за спільну роботу та чудово проведений час! До нових зустрічей!
Фото: Наталія Брусенцова, Юрій Митропан, Ліза Пірожкова