Гриби — одні з найбільших і процвітаючих груп організмів. Вони мешкають всюди, де є органічні речовини: у ґрунті, у воді, в повітрі. Гриби займають особливе положення в системі органічного світу, адже не є ні рослинами, ні тваринами, проте мають деякі риси подібності з представниками обох царств.
На теперішній час відомо близько 100 тис. видів грибів.
Наука, що вивчає гриби, називається мікологією.
На території парку зустрічається понад 600 видів грибів, і ці дані постійно змінюються поповнюючись новими видами.
Гриби відіграють важливу роль у колообігу речовин у природі, адже життя грибів є неможливим без рослин і навпаки.
Гриби розкладають органічні сполуки грунту до мінеральних, які надалі засвоюються рослинами.
В грибниці багатьох грибів накопичуються органічні речовини, які після її руйнування перетворюються на перегній.
Багато тварин вживають в їжу плодові тіла шапинкових грибів, наприклад, ссавці (білки, гризуни, кабани, козулі), комахи, птахи, тощо.
Велике значення грибів, в тому числі цвілевих, в житті людини. Відомо понад 100 видів їстівних грибів, але в їжу вживають не більше 40. З таких цвілевих грибів, як пеніцил, аспергіл, отримують лікарські препарати – антибіотики, які знищують клітини деяких хвороботворних бактерій, не впливаючи на клітини господаря. Загальновідома роль хлібопекарських, винних, пивних дріжджів у приготуванні спиртних напоїв, оцту, кефіру, хлібопеченні. У харчовій промисловості використовують певні види цвілевих грибів для виробництва сортів твердих сирів із гострим смаком і специфічним запахом.
Багато неїстівних грибів шкодять здоров’ю людини при випадковому вживанні їх в їжу. Найбільш небезпечні отруйні шапинкові гриби – бліда поганка, мухомор, деякі види сироїжок, печериць, які можуть викликати смертельні отруєння.