🦉 Всі знають що є такий птах як сова, а те що в Україні живе близько 13 видів совоподібних не здогадувались. Найпоширеніші — сова сіра, сова болотяна, сова вухата та сич хатній. Найбільша сова в Україні — пугач — стала рідкісною і занесена до Червоної книги України. Сови — осілі або кочові птахи. Вони дуже корисні і потребують охорони.
🦉 Основну загрозу для совоподібних становить скорочення середовища проживання пов’язане з винищенням старих лісів та дуплистих дерев, зникнення придатних місць для гніздування в містах, зменшення кормової бази через застосування пестицидів, незаконний вилов для використання в індустрії розваг. Сова сіра перебуває під захистом Бернської конвенції, а також Конвенції про торгівлю рідкісними видами флори та фауни. Для збереження цього чудового птаха – символа мудрості – слід вжити заходів, в тому числі і провітницьких, щодо відмови від використання пестицидів, охороняти праліси і старі дуплясті дерева, розвішувати штучні гніздівлі в садах і парках.
А чи знаєте Ви:
🦉Політ сови абсолютно безшумний завдяки її особливим пір’ям. Це корисна властивість допомагає совам в їх нічному полюванні.
🦉Більшість сов — нічні птахи, вдень вони воліють спати.
🦉Сова може повернути голову на 270 градусів, тобто зробити три чверті повного обороту.
🦉Сови різних видів полюють один на одного.
🦉Очі сов повністю нерухомі, саме тому природа нагородила їх такою рухомою шиєю.