До Всесвітнього Дня мігруючих птахів

Птахи здійснюють щорічно перельоти на великі відстані. Людей завжди цікавило: Куди летять птахи? Де вони зупиняються? Скільки часу займають перельоти? Коли з’явились пристрої для стеження, їх почали застосовувати і для вивчення міграцій птахів. На сьогоднішній день існує доволі багато програм та ініціатив, які займаються такими дослідженнями.

Кілька років тому ми вже розповідали вам про скопу Кале, яка за даними передавачів навідується до Краснокутського району:
https://www.facebook.com/SlobozhanskyiNationalPark/posts/1107948756007393

Сьогодні ми хочемо познайомити вас з самкою великого підорлика Пілле, яка була окільцьована у 2018 році в Естонії. Науковців здивував її переліт на зимівлю у південну частину Росії, що може свідчити про східне походження птаха. Під час своєї подорожі Пілле перетинає східні області України, у тому числі і Краснокутський та Богодухівський райони Харківщини. Цього року вона теж перебувала поряд із НПП “Слобожанський”, а може і у самому Парку! Однак, через особливості передавача, науковці мають можливість отримувати дані про місцезнаходження птаха лише 4 рази на добу коли акумулятор заряджений.

Бажаємо Пілле успішного гніздування та чекаємо восени!

Фотографії та матеріали взяті з ресурсу для спостережень за міграціями птахів: http://birdmap.5dvision.ee/