До Всесвітнього дня журавля

Щороку, у другу неділю вересня відзначається Всесвітній день журавля. Вперше його почали відзначати в США, у 2002 році. Причиною особливої уваги до журавлів стали швидкі темпи зниження чисельності цього виду. На сьогодні у світі нараховується 15 видів журавлів, в Україні – 2 (сірий та степовий). На території ж національного природного парку “Слобожанський” та в його околицях мешкає журавель сірий (Grus grus). Цей птах вважається символом любові до Батьківщини, щастя, добробуту та довгого життя.

З нагоди цієї визначної дати фахівці відділу екологічної освіти та рекреації Парку завітали до школярів загальноосвітніх навчальних закладів Краснокутського району з пізнавальними тематичними заняттями про охорону та збереження журавлів. Поряд з цікавим інформаційним матеріалом, викладачі та учні мали можливість переглянути відеоролики, що демонстрували повсякденне життя та поведінку журавлів, їх харчування, основні середовища існування в Україні та на території Парку. Інтерактивною та найбільш захопливою частиною спільної роботи екоосвітян “Слобожанського” та юних дослідників стало творче конкурсне завдання, в якому дітлахи зображали журавля сірого у своїх малюнках. Автори найкращих робіт отримали відзнаки від національного природного парку.

В черговий раз щира зацікавленість та бажання до пізнання тваринного світу рідного краю засвідчує позитивний розвиток виховання підростаючого покоління та учнівської молоді в дусі природоохоронного світосприйняття.