До Міжнародної ночі кажанів

У ніч з 25 на 26 серпня відзначається одне з самих незвичайних природоохоронних свят – Міжнародна ніч кажанів (European Bat Night). Це загальноєвропейська природоохоронна акція, в якій беруть участь усі країни, що є сторонами Угоди про збереження кажанів у Європі – EUROBATs (діє з 1991 року та ратифікована Верховною Радою України 19 травня 1999 року).

Дочекавшись початку навчального року, екоосвітяни національного природного парку «Слобожанський» спільно з Центром реабілітації рукокрилих «Фельдман Екопарк» (https://goo.gl/CxNeqE) провели ряд екологічних освітньо-виховних заходів під назвою «Кажани». Охорона та збереження» в навчальних закладах Краснокутського району. Заходи проведені з метою привернути увагу учнів та місцевого населення до проблем рукокрилих та їх охорони, а також розвінчати міфи навколо тварин, перед якими багато людей відчувають невиправданий забобонний страх, віруючи у різноманітні недостовірні факти.

Школярі прослухали лекцію про дивовижних тварин, познайомилися з трьома представниками рукокрилих, які зустрічаються на Харківщині, а також почули звуки кажанів під ультразвуковий детектор.
Багато видів кажанів перебувають на межі зникнення. Проблема особливо загострилася в останні десятиліття, це пов’язано з вирубкою дуплистих дерев (саме в дуплах більшість цих тварин знаходить притулок), із застосуванням різних отрутохімікатів (кажани гинуть, наївшись «отруєних» комах) і переслідуванням з боку людини – через елементарне незнання та забобони.

НПП «Слобожанський» висловлює вдячність всіх тим, хто долучився до природоохоронних заходів – учням, вчителям, фахівцям Центру реабілітації рукокрилих “Фельдман Екопарк”.