Чому в’їзд заборонено

Відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» Національний природний парк «Слобожанський» є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення, що створена з метою збереження, відтворення і ефективного використання природних комплексів та об’єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність.
 
На території Національного природного парку з урахуванням природоохоронної, оздоровчої, наукової, рекреаційної, історико-культурної та інших цінностей природних комплексів та об’єктів, їх особливостей встановлено диференційований режим щодо їх охорони, відтворення та використання згідно з функціональним зонуванням.
 
На території Парку відповідно до природоохоронного законодавства виділяються такі зони: заповідна, зона регульованої рекреації, зона стаціонарної рекреації та господарська зона.
Згідно ст. 21 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та п.4.3.1 та п. 4.3.2.
 
Положення про національний природний парк «Слобожанський» зареєстрованого Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України 31.08.2020 року забороняється:
 
❗️ в заповідній зоні забороняється стоянка транспорту, а також проїзд і прохід сторонніх осіб, пересування механічних транспортних засобів.
❗️ в зоні регульованої рекреації забороняється проїзд та стоянка стороннього автомобільного та гужового транспорту, крім службового при використанні працівниками своїх службових обов’язків.
🔥Також згідно п.3.1.2. Правил пожежної безпеки в лісах України зареєстрованих Наказом Державного комітету лісового господарства України № 278 від 27.12.2004 року та Протокольних рішень регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області, протягом протипожежного періоду забороняється заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети.
 
Пожежонебезпечний період – частина року, у межах якої виникають лісові пожежі ( з моменту сходження снігового покриву до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву).
 
За порушення вимог природоохоронного законодавства передбачена адміністративна відповідальність за ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
 
Згідно Додатку № 9 Постанови Кабінету Міністрів України № 541 від 24 липня 2013 року «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд» за проїзд по території НПП «Слобожанський» легкового автомобіля, мікроавтобуса, пікапа матеріальна шкода становить 208 грн. за кожні 100 метрів.
 
Додаток 9 до постанови Кабінету Міністрів України від 24 липня 2013 р. № 541
 
ТАКСА
 
для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок проїзду транспорту, прольоту та посадки літальних апаратів
 
Вид транспорту, порушення  Розмір шкоди, гривень
 
Проїзд одиниці транспортного засобу (за кожні 100 метрів):
мопеда, мотоцикла, моторолера 130
легкового автомобіля, мікроавтобуса, пікапа 208
автобуса, вантажного автомобіля 286
спеціальної важкої транспортної техніки, квадрацикла 365
техніки на гусеничному ходу 443
Проїзд велосипеда, гужового транспорту 52
Прохід сторонньої особи через територію заповідника 52
Проїзд малотоннажного плавзасобу з двигуном:
завдовжки до 7 метрів, у тому числі скутера 104
завдовжки від 7 до 15 метрів 156
завдовжки більше 15 метрів 260
Проїзд весельного човна 52
Причалювання плавзасобу до берега у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду 88
 
Проліт літального апарата:
 
літака нижче ніж 2 кілометри, подолання ним звукового бар’єра над заповідною територією 5210
вертольота та малого літального апарата нижче ніж 200 метрів 7815
 
Посадка вертольота та малого літального апарата на заповідну територію 10420
Додаток 11 до постанови Кабінету Міністрів України від 24 липня 2013 р. № 54
 
ТАКСА
 
для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок знищення або пошкодження інформаційно-охоронних та інших знаків
Вид знака одиниця виміру розмір шкоди, гривень
Інформаційно-охоронний, межовий охоронний знак, інформаційний щит за 1 знак 2032
Стовп межовий, квартальний, візирний, лісовпорядний та лісогосподарський знак -“- 1950
Стовп лісогосподарський (на лісосіках, ділянках, призначених для відновлення лісу, сіножатях, пасовищах пробних площах тощо) -“- 625
Шлагбаум, межовий знак -“- 5992
Монументальний знак – пам’ятник трикратний розмір вартості витрат на відновлення.