Археологічна розвідка парку

25-29 жовтня 2021 року на базі НПП «Слобожанський» відбулася «пілотна» археологічна розвідка в рамках проєкту «Археологічні пам’ятки НПП «Слобожанський» під керівництвом Михайла Любичева та Науково-дослідної лабораторії Германо-словянської археологічної експедиції.

Першими етапами даного проєкту є проведення суцільних розвідок на території НПП «Слобожанський» та прилеглій смузі для виявлення археологічних пам’яток різних епох (неоліт – середньовіччя) та складення на цій основі археологічної карти території НПП «Слобожанський» та прилеглої смуги.

Одним із завдань розвідки стала локалізація поселення Петрівське та могильника Павлюківка, за результатами розкопок у 1973 р., коли археологи університету під керівництвом Б.А. Шрамко проводили охоронні дослідження, пов’язані із осушенням широкої заплави Мерли. Річка змінила русло і тепер знайти дюну, де знаходиться могильник, є справою аж ніяк не простою. За описом зі звіту 1973 р. було локалізовано місце могильника та проведено шурфування на його площі. Потім було виявлено село черняхівської культури Качалівка, що знаходиться на схилах балки, зверненої гирлом до заплави Мерли і проведено обстеження площі вздовж двох берегів Мерчика на східному кордоні парку.