5 грудня – Міжнародний день волонтера (International Volunteer Day)

 
Сьогодні Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтера. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН.

В нашій країні волонтерська діяльність офіційно була визнана Постановою Кабінету Міністрів від 10 грудня 2003 року як «Положення про волонтерську діяльність у сфері надання соціальних послуг».

Сьогодні волонтерський рух має глобальний характер. Волонтерська діяльність як прояв милосердя і доброчинності буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі та соціальній підтримці.

Серед безлічі видів волонтерської діяльності в Україні та світі велика частка припадає на охорону довкілля та поліпшення екологічного стану планети.

Щороку мільйони людей долучаються до природоохоронних та екологічних проектів, роботі в природно-заповідних об’єктах, ліквідації наслідків стихійних лих та екологічних катастроф.

НПП «Слобожанський» з моменту створення активно залучає та заохочує волонтерську допомогу у своїй роботі.

На території парку проходять як разові волонтерські рекреаційні, еколого-освітні та наукові заходи, так і щорічні. Кожного року небайдужі та активні люди успішно допомагають установі в проведенні моніторингових заходів з обліків різних представників тваринного та рослинного світу нашого краю.

Сучасна історія України доводить усім, що волонтерство – це стовідсотково покликання, прагнення людини зробити світ кращим, допомогти кожному, хто потребує захисту, підтримки та допомоги.

Колектив національного природного парку «Слобожанський» дякує всім, хто присвячує свій талант, час, енергію добрим справам, виявляє щире бажання допомогти іншим, не чекаючи подяк та винагороди. Вітаємо всіх волонтерів та тих, хто долучається до охорони та збереження природи, бере участь у волонтерських проектах.