5 грудня – Міжнародний день волонтера

В цей день, 1985 року Генеральна Асамблея ООН запропонувала країнам світу відзначати добровільну та самовіддану працю людей, що готові допомагати суспільству в усіх сферах життєдіяльності. “День добровольця” – саме таку назву отримало це свято в момент свого запровадження. В нашій країні волонтерська діяльність офіційно була визнана Постановою Кабінету Міністрів від 10 грудня 2003 року як “Положення про волонтерську діяльність у сфері надання соціальних послуг”.

Серед безлічі видів волонтерської діяльності в Україні та світі велика частка припадає на охорону довкілля та поліпшення екологічного стану планети. Щороку мільйони людей долучаються до природоохоронних та екологічних проектів, роботі в природно-заповідних об’єктах, ліквідації наслідків стихійних лих та екологічних катастроф.

НПП “Слобожанський” з моменту створення активно залучає та заохочує волонтерську допомогу в свої роботі. На території парку проходили та проходять як разові волонтерські рекреаційні, еколого-освітні та наукові заходи, так і щорічні. Наразі, кожного року небайдужі та активні люди успішно допомагають установі в проведенні моніторингових заходів з обліків різних представників тваринного та рослинного світу нашого краю.

Колектив національного природного парку вітає волонтерів та тих, хто так чи інакше долучається до охорони та збереження природи, приймаючи участь у волонтерський проектах НПП “Слобожанський” та на територіях інших природоохоронних установ України.

Тож, цього дня давайте згадаємо, які заходи парку відбулись за сприяння волонтерів в 2017 році:
– Обліки гнізд хижих птахів:
https://www.facebook.com/SlobozhanskyiNationalPark/posts/984888441646759
– Облаштування облікових транссект для вивчення дрібних тварин:
https://www.facebook.com/SlobozhanskyiNationalPark/posts/1040061242796145
– Обліки лелеки білого територією Краснокутського району:
https://www.facebook.com/SlobozhanskyiNationalPark/posts/1045910522211217
– Обліки бобра європейського:
https://www.facebook.com/SlobozhanskyiNationalPark/posts/1100267776775491