4 жовтня – Всесвітній день захисту тварин

Це свято щороку відзначається більше ніж в 60 країнах світу та покликане привернути увагу людства до проблем захисту тваринного світу, збереження фауністичного біорізноманіття та середовищ існування.

Історія цього свята веде свій лік аж з 1931 року, коли в цей день в м. Флоренція (Італія) був проведений міжнародний конгрес прихильників руху захисту прав тварин. Дата проведення була приурочена до дня смерті Франциска Ассізького (помер 3 жовтня 1226 року), одного з найшанобливіших в католицькій церкві святих. Франциск Ассізький вважається у католиків за покровителя тварин, тому учасники конгресу і зупинилися саме на цьому дні. У 2008 році різні заходи, присвячені цій даті, пройшли вже у 66 країнах світу. Сьогодні прийнято проводити акції та заходи, що спрямовані на заклик людей відмовитися від необдуманого знищення тварин та місць їх існування.

Станом на сьогодні видовий склад фауни НПП “Слобожанський” налічує 710 видів. Серед них 200 хребетних та 510 безхребетних. З них 44 види занесені до Червоної книги України.

Бережімо тварин разом!

Фото: С. Рижков