4 ЖОВТНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТВАРИН

Рішення про святкування Всесвітнього Дня тварин (World Animal Day) було прийняте в 1931 році у Флоренції (Італія) на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи. Дата свята, 4 жовтня, була обрана не випадково. Цього дня, в 1226 році, помер Франциск Ассизський, заступник і покровитель звірів і птахів. Святий Франциск з особливою турботою ставився до усіх живих істот і відчував їх біль та страждання гостріше за свої власні.
З нагоди цього дня різноманітні товариства з захисту прав тварин, природоохоронні установи, громадські екологічні організації проводять акції та цільові заходи. Вони закликають людей відмовитися від необдуманого знищення тварин, природних середовищ, оселищ заради задоволення своїх далеко не найголовніших потреб.
Національний природний парк “Слобожанський” традиційно долучається до відзначення цього дня та проводить низку природоохоронних, еколого-просвітницьких заходів серед різних верств населення з метою актуалізації питання збереження важливих для тваринного світу природних комплексів та тих видів, які проживають на території Краснокутського району та Харківської області.
🦡 Варто зазначити, що на сьогодні на території Парку за роки діяльності було зафіксовано понад 1000 видів тварин.
❗️ Станом на 2019 рік 233 види з них занесені до різноманітних охоронних переліків, які чинні в Україні та на міжнародному рівні:
📕 52 види тварин включені до Червоної книги України;
📗 186 видів — у додатки Бернської конвенції;
📕 59 видів — до Боннської конвенції;
📗 27 видів включені до переліку CITES;
📕 14 видів — до Європейського червоного списку;
📗 7 видів — до списку Міжнародного союзу охорони природи;
📕 107 видів визначені як рідкісні для Харківської області
🦉 Охорона, збереження тварин та їх місць існування є щоденним завданням та роботою НПП “Слобожанський”. Закликаємо усіх оберігати довкілля та цінні природні комплекси України, сприяючи збереженню біорізноманіття на Землі, а також долучатися до природоохоронних та волонтерських заходів Парку.
Фото: Сергій Сосницький