23 травня – Всесвітній день черепах (World Turtle Day)

23 травня – Всесвітній день черепах (World Turtle Day).
Це свято було започатковане Американським товариством порятунку черепах з 2000 року, щоб привернути увагу «до проблем загибелі великої кількості черепах через сусідство з людьми». В останні роки День черепах відзначається не тільки в тих куточках земної кулі де мешкають ці тварини, але і в багатьох інших країнах світу.
Черепахи – чудові та цікаві плазуни. Саме вони являються найдавнішими рептиліями в світі. Як правило черепахи можуть жити більше ніж 100 років. Вони добре бачать, чудово відчувають запахи, пристосовані до життя на суші, але можуть дихати і під водою. У цьому їм допомагають особливі легені та шкіра, яка адсорбує кисень. Взагалі це дивовижні створіння природи. На Землі мешкає понад 250 видів черепах: сухопутні, прісноводні, морські та болотні.
На території НПП «Слобожанський» мешкає європейська болотна черепаха. Цей вид занесений до Червоного Списку Міжнародного Союзу Охорони Природи. Великої користі вона приносить для водойм, знищуючи личинки комарів та хворих риб. Болотну черепаху здавна вважають санітаром водойм. При всій своїй спритності у воді їй вдається спіймати лише хвору або поранену рибу, що в цілому сприяє покращенню популяції риб.
З кожним роком чисельність черепах зменшується, а виною того є людина та її руйнівна діяльність. Освоюючи нові території, вони знищують все довкола, але на жаль не розуміють, якої шкоди завдають цим природі. Також причиною загибелі великої кількості черепах є екологічний стан довкілля. Крім того черепахи є улюбленим товаром контрабандистів, які ловлять їх та перепродують в ресторани з екзотичною кухнею, коронною стравою яких є черепашачий суп. А багато хто утримує їх вдома або в офісах, де незабаром вони помирають.